Medyatik Kişiler

Aziz Ozan DİLBER Kimdir?

Aziz Ozan DİLBER Kimdir?

Aziz Ozan Dilber, Türk futbolcu ve teknik direktördür. 1996 yılında Sivas’ta doğmuş ve 27 yaşındadır. Futbol kariyeri boyunca orta saha pozisyonunda oynamıştır. Aziz, Özdemir Sabancı Emirgan Lisesi’nin ardından 2017 yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’den mezun olmuştur. 2017 yılında Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra avukat olarak mesleğini icra etmekte.

Futbol kariyerine Fenerbahçe altyapısında başladı ve daha sonra Fenerbahçe’nin A takımında forma giydi. Daha sonra Beşiktaş, Altay, Sarıyer ve Mersin İdman Yurdu gibi takımlarda da oynadı. Toplamda 14 yıl süren futbol kariyeri boyunca birçok başarı elde etti.

Futbolculuk kariyerinin ardından teknik direktörlük yapmaya başladı ve birçok takımda görev aldı. İlk teknik direktörlük deneyimini 1995 yılında Mersin İdman Yurdu’nda yaşadı. Daha sonra Adanaspor, Kayserispor, Kocaelispor, İstanbulspor, Altay, Ankaragücü ve Türkiye’nin 21 Yaş Altı Milli Takımı gibi takımlarda çalıştı. Aziz Ozan Dilber, Türk futbolu için önemli bir isim olarak kabul edilir ve futbolculuk ve teknik direktörlük kariyerleri boyunca birçok başarıya imza attı.

SURVİVOR ÖNCESİ SON PAYLAŞIM

Survivor 2023 kadrosunda yer alan Aziz Ozan Dilber, Dominik öncesinde takipçileriyle vedalaştı.

Aziz paylaşımında “Uzun olmasını umduğum bir yolculuk başlıyor. çocukken “Simyacı” isimli romanı çevirip çevirip baştan sona okurdum. Unutamayacağım cümlelerle dolu bir hazineydi bu kitap benim için. Ve kim derdi ki hayatım boyunca ilham kaynağım olacak. Yine çocukluğumun unutulmayan hazinesinden ilham alıyor ve bu yola öyle çıkıyorum.
“Kim olursan ol, ne yaparsan yap, bütün yüreğinle gerçekten bir şey istediğin zaman, evren’in ruhu’nda bu istek oluşur. Bu senin yeryüzündeki özel görevindir ve bir şey istediğin zaman, bütün evren arzunun gerçekleşmesi için işbirliği yapar.”

Aziz Ozan DİLBER’ in twitter hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu