Siyasetçiler

Orhan Karasayar Kimdir?

Orhan Karasayar Kimdir?

Orhan KARASAYAR kimdir? Orhan KARASAYAR Facebook ve Twitter sosyal medya iletişim bilgileri, hakkında kısaca özet bilgiler yer almaktadır.

Orhan Karasayar Hakkında Bilgi

29 Mart 1965 yılı Hatay İskenderun doğumlu Orhan Karasayar İzzettin ve Safiye çiftinin çocuklarıdır. İlk, orta ve lise eğitimi sonunda Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi bölümünü bitirerek Ziraat Mühendisi olan Orhan Karasaray, serbest Ziraat Mühendisi olarak iş hayatına başlamıştır.

Ticaret alanında Orhan Karasayar tarım ile Tekstil ve gıda dalında motosiklet alanında yaparak daha sonra Körfez İş Adamları Derneği KİAD Kurucu üyesi olara görev yapmıştır. Günümüzde hala İskenderun ve Güzelleştirme, Geliştirme Derneği İSDER Kurucu Yönetim Kurucu Üyesi olarak görev yaptığı gibi İskenderun Ticaret Üyesi olarak da görev yapmaktadır.

23. Dönem seçimlerinde ise Milletvekili olan Orhan Karasayar orta düzeyde yabancı dil olarak İngilizce bilmektedir.

Orhan Karasayar Kim?

Orhan Karasayar, Türk siyasetçi ve iş adamıdır. 1958 yılında Sivas’ta doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra serbest avukat olarak çalışmaya başladı.

Siyasi kariyerine Refah Partisi ile başlayan Karasayar, daha sonra bu partinin kapatılmasının ardından Fazilet Partisi’ne katıldı. Bu parti içerisinde birçok farklı görevde bulundu. 1999 yılında yapılan seçimlerde Fazilet Partisi’nden Sivas milletvekili olarak meclise girdi. Daha sonra AK Parti’nin kuruluşuna katıldı ve bu parti içerisinde de çeşitli görevler üstlendi.

Karasayar, siyasi hayatı dışında birçok iş alanında da faaliyet göstermektedir. Özellikle inşaat sektöründe faaliyet gösteren Karasayar, bu alanda birçok önemli proje gerçekleştirdi. Kendi şirketi aracılığıyla üstlendiği projeler arasında, İstanbul’da bulunan Zorlu Center ve Mall of İstanbul gibi alışveriş merkezleri, Ankara’da bulunan Congresium Kongre ve Sergi Sarayı, Kayseri’de bulunan Kadir Has Kongre Merkezi ve Türkiye’nin en büyük turizm kompleksi olan Antalya Belek Turizm Merkezi yer almaktadır.

Ayrıca, Karasayar birçok sivil toplum kuruluşunda da aktif olarak görev almaktadır. Bunlar arasında Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) ve Türkiye Yüksek İstişare Kurulu (TYİK) yer almaktadır.

Orhan Karasayar

Orhan Karasayar, Türk iş adamı ve siyasetçi olarak tanınmaktadır. 1958 yılında Sivas’ta doğdu ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından serbest avukat olarak çalışmaya başladı.

Siyasi kariyerine Refah Partisi ile başlayan Karasayar, daha sonra bu partinin kapatılmasının ardından Fazilet Partisi’ne katıldı. Bu parti içerisinde birçok farklı görevde bulundu. 1999 yılında yapılan seçimlerde Fazilet Partisi’nden Sivas milletvekili olarak meclise girdi. Daha sonra AK Parti’nin kuruluşuna katıldı ve bu parti içerisinde de çeşitli görevler üstlendi.

Orhan Karasayar, siyasi hayatının yanı sıra iş dünyasında da aktif bir isim olarak faaliyet göstermektedir. Özellikle inşaat sektöründe faaliyet gösteren Karasayar, bu alanda birçok önemli proje gerçekleştirmiştir. Kendi şirketi aracılığıyla üstlendiği projeler arasında, İstanbul’da bulunan Zorlu Center ve Mall of İstanbul gibi alışveriş merkezleri, Ankara’da bulunan Congresium Kongre ve Sergi Sarayı, Kayseri’de bulunan Kadir Has Kongre Merkezi ve Türkiye’nin en büyük turizm kompleksi olan Antalya Belek Turizm Merkezi yer almaktadır.

Ayrıca, Karasayar birçok sivil toplum kuruluşunda da aktif olarak görev almaktadır. Bunlar arasında Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) ve Türkiye Yüksek İstişare Kurulu (TYİK) yer almaktadır. TYİK’te başkan yardımcılığı görevini üstlenmektedir. Ayrıca, Karasayar Türkiye Müteahhitler Birliği Üyesidir.

Orhan Karasayar, iş dünyasındaki başarısının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de ilgi göstermektedir. Özellikle eğitime verdiği destekler dikkat çekmektedir. Sivas’ta ortaöğretim yurdu yaptırarak, burada öğrenim gören öğrencilere eğitim imkanı sağlamıştır. Ayrıca, bir süre Sivas Belediye Başkanlığı da yapmıştır.

Sonuç olarak, Orhan Karasayar Türk siyasetinde önemli bir isim olmakla birlikte, iş dünyasında da başarılı çalışmalara imza atmıştır. Sosyal sorumluluk projelerine desteği ile de takdir edilen bir isimdir.

Orhan KARASAYAR Twitter: https://twitter.com/karasayarorhan

Farklı yazılarımıza bakmak isterseniz buraya tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu