Ünlü Kişiler

Kerbela Yasak Kimdir?

Kerbela Yasak Kimdir?

Kerbela Yasak kimdir?

Son zamanlar Ali Yasak olarak da bilinen Drej Ali ile karıştırılan hakkında Kerbela Yasak hakkında bilgiler verilmektedir. Peki Kerbela Yasak gerçekte kimdir ve ne iş yapmaktadır?

Kerbela Yasak Kimdir?

Kerbela Yasak, İstanbul Avcılar’da yaşayan ünlü bir iş adamıdır. Ali Yasak ise Drej Ali lakabıyla tanınır ve Şanlıurfa’da yaşamaktadır. Ali Yasak ile detaylı bilgileri alt kısımda bulabilirsiniz.

Kerbela Yasak
Kerbela Yasak

Son günlerde ismi sıkça anılan Ali Yasak ile Kerbela Yasak birbiriyle karıştırılmaktadır. Haber sitelerinin yanlış haber girmesi sonucunda bu iki kişi sanki tek bir kişiymiş gibi haber yapıldı. Bizde bu haberlerden derleme yaptığımız için yanlış bilgiler verdik ve şimdi durumu düzeltmek adına bu bilgileri size sunuyoruz.

Kerbela Yasak, İstanbul Avcılar’da yaşayan bir iş adamıdır. Son günlerde ismi Denizköşklerspor ile anılmaktadır. Avcılar takımı olan ve amatör ligte mücadele eden Denizköşklerspor’a Kerbela Yasak başkan adayı olmuştur.

Denizköşklerspor yönetimine talip olan Kerbela Yasak, ilk etapta takımın profesyonel lige katılması için maddi destekte bulunacağını ve kesenin ağzını açacağını belirtmişti.

Kerbela Yasak Kimdir?
Kerbela Yasak Kimdir?

Üst kısımda Kerbela Yasak ve Ferhat Aydoğan’ın çektirmiş olduğu fotoğrafı görebilirsiniz. Gazeteci Ferhat Aydoğan tarafından ünlü iş adamı Kerbela Yasak’a spora ve sporcuya gösterdiği üstün başarılı gayretlerinden ötürü onur plaketi verildi.

Peki Drej Ali Olarak Bilinen Ali Yasak Kimdir?

Drej Ali, gerçek ismi Ali Yasak olup, 1956 yılında Şanlıurfa’da doğmuştur. Aynı zamanda Drej Ali lakabıyla da bilinmektedir. Son günlerde gündemde olan Ali Yasak, 1977 senesinde Urfa’da Ülkü Ocakları Derneğine seçilmiştir.

1978 senesinde Şanlıurfa Eğitim Enstitüsünde Öğrenci Derneği Başkanlığı yapmıştır. Yine aynı sene içerisinde bir yürüyüşte yer almış ve bu sebepten dolayı tutuklanmıştır. Ali Yasak bu tutuklanmadan 13 gün sonra tutuksuz yargılanmak suretiyle cezaevinden çıkmıştır.

Ali Yasak ismi ilk olarak 1988 senesinde Milliyet’e ait olan binanın taranmasında gündeme gelmiştir. Milliyet Gazetesinin taranmasının sebebi kardeşiyle alakalı olumsuz veya yalan haberler yaptığı için olduğu düşünülüyor. Ancak herhangi bir kanıt olmadığı için herhangi bir suçlamayla karşı karşıya kalmamıştır.

1997 tarihinde Devlet Güvenlik Mahkemesi savcılığına ifade veren Korkut Eken, Abdullah Çatlı gibi, Ali Yasak’ın da 1987 ile 1998 yılları arasında MİT tarafından pkk ile mücadele için kullanıldığını ileri sürdü.

Drej Ali - Kerbela Yasak
Drej Ali

Ali Yasak, oğlunun düğününde Sedat Bucak, İbrahim Şahin, Ali Fevzi Bir ve Sami Hoştan gibi kişileri bir araya getirerek de gündem olmuştur. Düğündeki şahitler ise Devlet Bahçeli ve Celal Adan olmuştur.

Ali Yasak, Ergenekon davasında, tutuksuz olarak yargılanmıştır. Ali Yasak’a bu dava da Susurluk Kazasıyla ilgili sorular soruldu. Duruşmalarda çapraz sorgulamaya girmiştir. Susurluk kazasında ismi geçen kişilerle irtibatı olmadığını belirtti. Kazada ismi geçen Sedat Bucak’ı memleketi olan Şanlıurfa’dan, Abdullah Çatlı’yı ise Ülkü Ocakları’ndan tanıdığını anlatmıştır.

Ali Yasak, 2018 yılında karşıt görüşlü kişilerle girmiş olduğu silahlı çatışma sonucunda yaralanmıştır.

Drej Ali - Kerbela Yasak kimdir?
Drej Ali kimdir

Drej Ali, Sedat Peker’i Tanıyor mu?

Kendisine sorulan bir soruda, Sedat Peker’le tanışmadığını ve kendisi basından tanıdığını belirtti.

Drej Ali Lakabı Nereden Geldi?

Ali Yasak, kendisiyle yapılan bir röportajda “Drej” lakabının ne anlama geldiğini anlattı. Drej lakabının Kürtçe’de “uzun” anlamına geldiğini ve boyu uzun olduğu için bu lakabın 1980 yılında Dev-Genç tarafından kendine takıldığını belirtti.

Ece Erken’in Eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun Öldürülmesi Olayı

Ece Erken’in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesiyle ismi tekrar gündeme geldi. Bununla birlikte Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu öldüren kişinin Ali Yasak’ın yeğeni olduğu tespit edildi. Yeğeninin isminin de Ali Yasak olması sebebiyle, Drej Ali lakaplı Ali Yasak istemeden de olsa yine gündem oldu. Cinayet soruşturmasında sorgulanan ve tutuklanan kişiler Drej Ali’nin kardeşi olan Mehmet Yasak’ın oğulları çıktı.

Drej Ali lakaplı Ali Yasak “Yeğenimin isminin de Ali olması sebebiyle, olayı ben yapmışım gibi basında haberler çıkdı” şeklinde açıklama yaptı.

Ali Yasak Kimdir Nerelidir?

Ali Yasak, 1956 yılında Şanlıurfa’da doğmuştur. Asıl ismi Ali Yasak’tır ve Drej Ali lakabıyla da tanınmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu