Ünlü Kişiler

Muradi Güler Kimdir?

Muradi Güler Kimdir?

Muradi Güler kimdir? Muradi Güler’in hayatı ve geçmişi hakkında bilgiler. Kurtlar Vadisi Memati karakteriyle özdeşleşen Muradi Güler’in biyografisini inceleyebilirsiniz.

Muradi Güler Kimdir?

Muradi Güler 1960 yılında Bayburt’a bağlı olan Rüştü köyünde doğmuştur. Bayburtlu olan Muradi Güler’in aynı zamanda Gümüşhane Kılıçören köylüleri ile de yakın akrabalıkları bulunmaktadır.

Evli ve iki çocuğu olan Muradi Güler, kızının evlenmesinden sonra bir de torun sahibi olmuştur. Akrabalarının büyük bölümü Kağıthane Sanayi Mahallesi ve Gültepe civarlarında oturmaktadır. Muradi Güler, akrabalarını bulunmuş olduğu camiaya bulaştırmamıştır.

Muradi Güler, küçük yaşta Bayburt’tan İstanbul’a göç etmiştir. Kağıthane Sanayisinde akrabalarının yanına gelen Muradi Güler, Gültepe ve Çeliktepe bölgelerinde yaşamıştır. Bu yaşlarda ülkücü harekat ile tanışmış ve bu teşkilatlanmalar da bulunmuştur. Muradi Güler, gençliğinde çevresindekiler tarafından çok sevilmiş ve saygı duyulan biri olmuştur. O dönemde sağcılar ile solcular arasında olan çatışmalarda yer almıştır. Daha sonra hapse düşen Muradi Güler, 13 arkadaşı ile Sağmalcılar Ceza Evinden firar etmiştir.

Muradi Güler ve Alaattin Çakıcı Dostluğu

Gençlik yıllarında Alaattin Çakıcı ile dost olmuştur. İkilinin fikirleri ve kafa yapılarının aynı olması, onları genç yaşta dost yapmıştır. O dönemlerde isimleri medya da yer alan bu ikili, devletin kara kutusu gibi olmuştur. O dönemlerde çeşitli hükümetlerle çalışarak, devlet adına bazı operasyonlarda bulunmuşlardır. Eski MİT daire başkanı olan Mehmet Eymür’ün yazmış olduğu bazı kitaplarda bu ikilinin isimleri geçmektedir.

Hükümetlerin değişmesinden sonra, Çakıcı ve Muradi Güler yeni hükümetlerle bazı problemler yaşamaya başlamıştır. Yeni gelen hükümetlerle anlaşamayan ikili için tutuklanma kararı çıkmıştır. Bunun üzerine Muradi Güler ve Çakıcı Avrupa’ya firar etmiştir ve burada kaçak hayatı sürdürmüştür.

Muradi Güler İçin Kırmızı Bültenle Aranma Kararı

Avrupa’da kırmızı bültenle aranan Muradi Güler ve Çakıcı, Fransa’nın Nice kentinde yakalanmıştır. 1998 yılında gelen bir ihbar sonucunda Fransız Polisi tarafından yakalanmıştır. Yanlarında Aslı Ural’da bulunmaktaydı ve bu üçlü Fransa mahkemelerinde yargılanarak 1.5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Daha sonra Türkiye’ye iadeleri yapılmıştır.

Türkiye’de yapılan davalara Merak Akşener, Erol Evcil, Eyüp Işık ve bir çok siyasetçi katılmıştır. Bir çok siyasetçinin bu davaya neden katıldığı ve bu kişilerle nasıl bağlantıları olduğu halen bilinmemektedir.

Muradi Güler, Türkiye’ye iadesinden sonra çok fazla hapiste kalmamış ve tahliye edilmiştir. Çakıcı ise uzun süreler hapis yatmış ve 2020 yılında tahliye olmuştur. Muradi Güler’in neden kısa süre hapiste kaldığı kafalarda soru işareti bırakmıştır.

Çakıcı’nın hapiste olduğu dönemlerde, organizasyonlarını yöneten isim Muradi Güler olmuştur. Yıllardır Çakıcı’nın organizasyonlarını yöneten Muradi Güler, geçtiğimiz senelerde dostlukları sekteye uğramıştır. İki tarafın yaptığı açıklamalar sonunda artık bağlarının kalmadığı anlaşılmıştır.

Muradi Güler ve Alaattin Çakıcı Neden Küstü?

İki taraftan da bir açıklama gelmediği için neden küstükleri anlaşılmamıştır. Ancak Çakıcı’nın bazı mektuplarında, Muradi Güler’in Cumhurbaşkanı ile yakınlığı dolayısıyla aralarının bozulduğu anlaşılmaktadır.

Muradi Güler ve Çakıcı, geçmiş yıllarda da bir çok kez küsüp barışmıştır. Çakıcı hapisten çıktıktan sonra tekrar aralarının iyi olduğu ve eskisi gibi dost oldukları söylenmektedir.

Kurtlar Vadisi Memati Karakteri ve Muradi Güler

Kurtlar Vadisinde yer alan Memati karakterinin Muradi Güler’in hayatını anlattığı söylenmektedir. Muradi Güler, Çakıcı gibi medyatik bir karakter değildi ve daha çok arka planda yer alırdı.

Kurtlar Vadisindeki Memati karakteri de aynı şekilde her zaman Polat Alemdar’ın arkasını korur ve kendi başına bir abi olarak piyasa da tanınırdı. Muradi Güler karakteri de alemde sözü geçen ve ağırlığı bulunan bir kişiydi ve medya da ismi çıkan bir çok kişiden de üstün ve abi niteliğinde bir kişiydi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu