İş Adamları

Çerkez İbrahim Kimdir?

Çerkez İbrahim Kimdir?

Çerkez İbrahim kimdir? Gerçek ismi İbrahim Çiftçi olan iş adamının hayatı hakkında bilgiler. Çerkez İbrahim nereli, kızı kimdir? Çerkez İbrahim’in ölümü nasıl oldu? Mezarı nerededir?

Çerkez İbrahim Kimdir?

Asıl ismi İbrahim Çiftçi’dir. 3 Ekim 2006 yılında gerçekleşen bir saldırı sonucunda vefat etmiştir. Çerkez İbrahim, yer altı dünyası ile devamlı olarak bağlantılı olduğu iddia edilen bir isimdir. 1984 yılında Devrimci Sol isimli yasadışı örgüte silah temin etmekten hapse girmiştir. Sahibi olduğu oteller devamlı olarak polis tarafından kumar oynatılma ihtimali üzerine basılmaktaydı.

Kumarhaneler Kralı olarak bilinen merhum Ömer Lütfü Topal’ı öldürmekten yargılanan Sami Hoştan ile ortaklığı da bulunan Çerkez İbrahim, bir çok olayda isminden söz ettirmiştir.

Çerkez İbrahim Cenazesi

2006 yılında cenazesine yeraltı dünyasından ünlü kişiler katılmıştır. 8.000 üzerinde kişinin katılmış olduğu cenaze töreninde Ergenekon olayından tutuklanan Sami Hoştan, Necdet Ulucan ve “Berber Yaşar” olarak bilinen Yaşar Aktürk’de vardı. Aynı zamanda İbrahim Tatlıses’de cenazeye katılan ünlü simalar arasındaydı.

Çerkez İbrahim Kızı

Çerkez İbrahim, kızının düğünü ile de gündeme gelmişti. Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde bulunan Prenses Otel’de yapılan düğüne 8.000 üzerinde davetli katılmıştır. Çerkez İbrahim’in kızı İstanbul’lu bir iş adamı olan Enver Özer’in oğlu Osman Özer ile evlenmişti. Düğünde Adnan Şenses, Bedia Akartürk gibi ünlü sanatçılar sahne almıştır.

Çerkez İbrahim Ölümü

İbrahim Çiftçi İzmir’in Alsancak semtinde 3 Ekim 2006 senesinde bir el bombası saldırısı sonucunda vefat etmiştir. Çerkez İbrahim olarak da bilinen İbrahim Çiftçi, Ege Bölgesinde çeşitli oteller ve eğlence merkezleri işletmekteydi.

Nereli?

Çerkez İbrahim İzmir, Ödemişlidir.

Mezarı

Çerkez İbrahim’İN mezarı memleketi olan İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı Birgi kasabasında bulunmaktadır.

Farklı yazılarımıza bakmak isterseniz buraya tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu