Uncategorized

Ateş Kuşları Barbaros Burak Tozkoparan Kimdir?

Burak Tozkoparan Kimdir?

Ateş Kuşları Barbaros Burak Tozkoparan Kimdir?

Burak Tozkoparan Kimdir? Ateş Kuşları dizisiyle adını sıkça duyduğumuz ünlü oyuncu Burak Tozkoparan’ı gelin yakından tanıyalım.

Burak Tozkoparan

Burak Tozkoparan Kaç Yaşında? Nereli?

Burak Tozkoparan 14 Kasım 1992 Yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Rize kökenli bir aileden gelen Burak’ın annesi Nimet Tozkoparan babası Avni Tozkoparandır. 2011 yılında finali Bostancı Gösteri Merkezinde yapılan 14. Liselerarası Müzik Yarışmasın’da batari çalarak birinci olmuştur. Müzisyen kimliğini ön plana çıkaran genç oyuncu Olcayto Ahmet Tuğsuz’un önderliğindeki Pervane gurubunun bateristliğinide yapmıştır.

Burak Tozkoparan Hangi Eğitimleri Almıştır?

Tozkoparan, Türk Kızılayı Kartal Anadolu Lisesi’ni bitirmiştir. Daha sonra  Okan Üniversitesi Sinema Ve Televizyon Bölümünü tam burslu olarak okumuştur.

Burak Tozkoparan

Burak Tozkoparan Hangi Dizilerde Oynadı?

Yakışıklı oyuncu, 2014 yılında Ozan Gürpınar karakteriyle Paramparça dizisiyle karşımıza çıktı.  2017 yılında ise Kırgın çiçekler isimli dizide bu sefer Ali komiser olarak ekranlarımıza geldi.  Aynı zamanda buralarda oynadığı mükemmel oyunculukla dikkatleri iyice üzerine çekti. Daha sonra 2019 yılında Tek Yürek dizisindeki Cem Saruhan ve 2020 yılında Gençliğim Eyvah dizisinde Zola Asmalı olarak olarak karşımıza çıktı.

2020-2021 yıllarında yayınlanan Menejerimi Ara dizisinde Emir Bindal  karakteriyle dikkatleri üzerine çekerek, 2021-2022 yılındaki Destan dizisinde bu kez Temur Tekin olarak karşımıza çıktı. Böylelikle Asıl ününü Ateş Kuşları dizisindeki Barbaros karakteriyle alan Burak, genç yaşlı her kesimden tam not almayı başardı.

Dizide polis karakterini canlandıran Barbaros kendisini küçüklükten beri koruyup kollayan, okutup polis yapan ve amca bildiği eski ev sahibinin yıllar önce kaybolan kızını bulmaya adamıştır. Dizide Barbaros geçmişinde yoklukla mücadele eden ve geldiği yeri unutmayan bir karakterdir.

Burak Tozkoparan

Burak Tozkoparan Hangi Filmlerde Oynadı?

Ünlü jön, 2016 yılında Hesapta Aşk filmindeki Mert karakteriyle karşımıza  çıktı. Üstelik  Burada göstermiş olduğu müthiş oyunculuk performansıyla bir kez daha dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Yıl 2018 e geldiğinde ise Sesinde Aşk Var filmindeki Rüzgarı olarak gördük. Son olarak ise 2022 yılında Mevlana Mest-i Aşk filmindeki Sultan Veled olarak karşımıza gelen ünlü oyuncu adeta gözlerimizin pasını sildi.

Burak Tozkoparan

Burak Tozkoparan’ın instagram adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu