Türk ÜnlülerUncategorized

Şahmaran Serenay Sarıkaya Kimdir?

Serenay Sarıkaya Kimdir?

Şahmaran Serenay Sarıkaya Kimdir?

Serenay Sarıkaya Kimdir?  Son oynadığı Netfix dizisi olan Şahmaranda adından sıkça söz ettiren güzel oyuncuyu gelin yakından tanıyalım.

Serenay Sarıkaya

Serenay Sarıkaya kaç Yaşında Ve Nereli?

Güzel oyuncu 1 Temmuz 1992 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Serenay, 7 yaşındayken annesi ve babasının ayrılmasından sonra annesiyle birlikte yaşamaya başladı. Lise eğitimini Antalya Saime Salih Konca’da aldı. Antalya’da yaşadığı yıllarda oyuncu olmak istemesi üzerine annesiyle birlikte İstanbul’a geldi.

Güzel oyuncu, bir çok spor dalıylada yakından ilgili uzun süre voleybol oynadı. Sonrasında basketbol ve bir dönem teniste oynayan Serenay oyunculuğa başlayınca hobi olarak bu sporlara devam etti.

Serenay Sarıkaya

Seranay Sarıkaya Oyunculuğa Nasıl Başladı?

 

Türkiye Serenay Sarıkaya’yı Mis Turkey 2010 Türkiye 2.olarak tanıdı. Serenay Sarıkaya 15 yaşındayken Çek Cumhuriyetinde düzenlenen Avrupa Gençler Güzellik Yarışmasında jüri özel ödünü aldı. Böylelikle Serenayın oyunculuk kariyeri başlamış oldu.

 

Serenay Sarıkaya’nın Kariyeri

Serenay Sarıkaya 2006 yılında ‘Şaşkın’  filmiyle beyaz perdeye çıktı. İkinci filmini ise 2008 yılında Plajda filminde karşımıza çıkan güzel oyuncu burada Aslı karakterini canlandırdı. 2010 Yılında Miss Turkey yarışmasında Gizem Memiç’in ardından ikinici sırayı alan Serenay burada bir çok yönetmeninde dikkatini çekmeyi başardı. 2010’daki bu başarısının ardında Türkiye’yi Mis Üniverse’de temsim etme hakkını kazansa da Serenay oyunculuk kariyerini devam ettirmek için yarışmadan çekildi ve yerine Gizem Memiç gönderildi.

Serenay Sarıkaya

Yine 2010 yılında Murat Düzgünoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı Lale Devri dizisinde rol almıştır. 2011 yılında Hoşçakal isimli mini diziyi de kariyerine eklemiştir. Yıl 2013 yılına geldiğinde ise Türkiye’de bir çok kişinin çok sevdiği film Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesinde rol aldı. Asıl oyunculuk hünerlerini sergilediği yıl ise 2014 yılındaki Meccezir isimli dizi oldu. Burada Çağatay Ulusoy ile birlikte başrolleri paylaşan güzel oyuncu taraflı tarafsız herkesin beğenisini topladı. Yine 2014 yılında Mavi isimli markanın reklam yüzü olan Serenay birçok reklam çekimlerinde de  boy gösterdi. 2017-2018 yıllarında dijital platform olan Netfix’te Fi isimli dizide de başrol oynamıştır. 2019 yılında tiyatroya da başlayan güzel oyuncu, Alice Müzikali oyununda başrol olarak hala sahneye çıkmaktadır.

Serenay Sarıkaya Şahmeran

Rol aldığı Netfix dizisi olan Şahmaran’da bazı kişilerce cesur sahneleri yüzünden bir çok eleştiri almıştır. Fakat adera  oynadığı karaktere bürünen Serenay izlerken seyirciyi adeta mest ediyor.

Serenay Sarıkaya’nın instagram adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu