Türk ÜnlülerUncategorized

Ahbap Derneği Ve Haluk Levent

Ahbap Derneği Ve Haluk Levent

Ahbap Derneği Ve Haluk Levent

Ahbap Derneği Ve Haluk Levent. Haluk Levent 26 Kasım 1968 yılında dünyaya geldi. Ünlü şarkıcı, İlk okulu Sabancı İlköğretim okulunda okuduktan sonra liseyi Adana Atatürk Lisesinden Mezun oldu. Üniversite giriş sınavlarını kazanan ünlü şarkıcı eğitimini istikrarlı olarak devam etmiyordu. Belki de ailesinin maddi durumu buna engel olan en büyük etmen oldu. Bu sırada ticarete atılan Levent, ticaret hayatında da başarılı olamayınca kendini adeta yollara vurdu. İlk albümü olan ‘Yollarda’ ile karşımıza çıktı.

Haluk Levent

Haluk Levent Arap Alevisi Mi?

9 kardeş olan Levent ailesinde 8.sırada olan ünlü şarkıcının annesinin adı Sabriye, babasının adı Mesuttur. Haluk Levent ailesinin Nusayri olduğunu fakat Arap olmadığını dile getirmiştir.

Haluk Levent Neden Ayrıldı?

Ünlü şarkıcı, 2004-2017 yılları arasında Nesrin Yonarlar ile evli kaldı. İkilinin 2008 yılında Ela adını verdikleri kız çocukları dünyaya gelmiştir. Açılan anlaşmalı boşanma davasında ise evlilik birliğinin temelinden sarsılmasını gerekçe göstererek boşandılar.

Haluk Levent Şarkıları:

1993 Yılında Yollarda-Bu Ateş Sönmez ile tanıdığımız ünlü şarkıcı daha sonra sırasıyla1995 yılında Bir Gece Vakti. 1996 yılında Arkadaş, 1997 yılında Mektup, 1998 yılında Yine Ayrılık, 2000 yılında www.leyla.com, 2001 yılında Kral Çıplak, 2002 yılında Bir Erkeğin Günlüğü, 2004 yılında Aç Pencereni, 2005 yılında Annemin Türküleri, 2006 yılında Akşam Üstü, 2010 yılında Karagöz Ve Hacivat,  2014 yılında Dostane 2019 yılında Tam Bana Göre ve son olarak ta 2021 yılında Vasiyet ile kulaklarımızın pasını silmeye devam ediyor.

Haluk Levent

Ahbap Derneği Ve Haluk Levent:

Haluk Levent, 1999 Gölcük depreminde bizzat çalışıp oradaki halka çadır kurdu ve yardımlarda bulundu. Bunun yanında Levent, depremzedelere bağışlanmak üzere bir çok alanda konserler verdi. Bununla birlikte neredeyse bütün şarkılarında çevreye verilen zararlardan da bahseden ünlü şarkıcı çevre içinde oldukça duyarlıdır.

2017 Yılında Platform adını verdiği yardımlaşmanın daha sonradan derneğe dönüşmesiyle birlikte adı da Ahbap oldu. Ahbap adlı dernek  çeşitli yardım, öğrencilere burs, kan ve kök hücreleri kampanyası, etkinlik kısacası halkın sorunları ve eğlencesi için kurulmuş bir dernek.

Haluk Levent- Ahbap Derneği

2023 yılındaki büyük Hatay depremiyle birlikte adını sıkça duyduğumuz Ahbap Derneği topladığı yardımlarla ve olay yerinde yaptığı hayati dokunuşlarla Türk halkının gönlünde Taht kurmayı başardı.

Ünlü şarkıcının İnstagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Site içindeki diğer kişiler hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu