Türk Ünlüler

Manken Miray Daner Kimdir?

Miray Daner Kimdir?

Miray Daner, Türk oyuncu ve mankendir. 13 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlkokulu İstanbul’da okudu. Lise eğitimini ise Sabancı Üniversitesi Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü’nde tamamladı.

Oyunculuk kariyerine 2009 yılında “Bir Bulut Olsam” adlı diziyle başladı. Daha sonra “Adını Feriha Koydum”, “Medcezir”, “Güneşin Kızları”, “Sana Bir Sır Vereceğim” ve “Anne” gibi birçok televizyon dizisinde rol aldı. Ayrıca “Çember”, “Babamın Ceketi” ve “Keşif” gibi sinema filmlerinde de yer almıştır.

Miray Daner aynı zamanda bir mankendir ve birçok ünlü marka için modellik yapmıştır.

Oynadığı Diziler

Miray Daner, Türk oyuncu ve birçok dizi projesinde yer almıştır. Bazı önemli dizi projeleri şunlardır:

 • Bir Bulut Olsam (2009-2010)
 • Adını Feriha Koydum (2011-2012)
 • Medcezir (2013-2015)
 • Güneşin Kızları (2015-2016)
 • Sana Bir Sır Vereceğim (2013)
 • Anne (2016-2017)
 • Yeni Gelin (2018-2019)
 • Dip (2018)
 • Fi (2018)
 • Dip (2018)
 • Ege’nin Hamsisi (2018-2019)
 • Gençliğim Eyvah (2020)

Miray Daner, oyunculuğuyla birçok projede övgü toplamıştır ve dizi sektöründe geniş bir hayran kitlesi edinmiştir.

Oynadığı Filmler

Miray Daner, Türk oyuncu ve birkaç sinema filminde de rol almıştır. Bazı önemli sinema filmleri şunlardır:

 • Kaybedenler Kulübü Yolda (2018)
 • Keşif (2018)
 • Babamın Ceketi (2018)

Miray Daner, oyunculuğuyla sinema sektöründe de dikkat çekmiştir ve filmlerdeki performansıyla övgü toplamıştır.

Ailesi Hakkında

Miray Daner’in İstanbul’da doğduğu bilinmektedir. Ayrıca oyuncunun annesi ve babası da Türk vatandaşıdır ve Miray Daner tek çocuklarıdır. Miray Daner, anne ve babasıyla yakın bir ilişkisi olduğunu ve onlardan destek aldığını söylemiştir.

 Kaç Yaşında

Miray Daner, 13 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 2023 yılı itibariyle Miray Daner 24 yaşındadır.

Medcezir

Miray Daner, Türk televizyon dizisi “Medcezir”de rol almıştır. Dizi, 2013-2015 yılları arasında yayınlanmıştır. Miray Daner, dizide “Mira Beylice” karakterini canlandırmıştır. Mira, dizinin ana karakterlerinden biridir ve Yaman’ın kız kardeşi olarak diziye girmiştir. Mira, hırslı ve zeki bir karakterdir ve kardeşini korumak için elinden geleni yapar. Dizideki performansıyla Miray Daner, geniş bir hayran kitlesi edinmiştir ve oyunculuk yeteneğiyle övgü toplamıştır.

Güneşin Kızları

Miray Daner, Türk televizyon dizisi “Güneşin Kızları”nda rol almıştır. Dizi, 2015-2016 yılları arasında yayınlanmıştır. Miray Daner, dizide “Nazlı Yılmaz” karakterini canlandırmıştır. Nazlı, dizinin ana karakterlerinden biridir ve Güneş’in en yakın arkadaşıdır. Dizideki performansıyla Miray Daner, geniş bir hayran kitlesi edinmiştir ve oyunculuk yeteneğiyle övgü toplamıştır.

Manken Miray Daner Kimdir?
Manken Miray Daner Kimdir?

Miray Daner Gençliğim Eyvah

Miray Daner, Türk televizyon dizisi “Gençliğim Eyvah”da rol almıştır. Dizi, 2020-2021 yılları arasında yayınlanmıştır. Miray Daner, dizide “Eylül” karakterini canlandırmıştır. Eylül, dizinin ana karakterlerinden biridir ve İstanbul’a yeni taşınan genç bir kızdır. Dizideki performansıyla Miray Daner, geniş bir hayran kitlesi edinmiştir ve oyunculuk yeteneğiyle övgü toplamıştır.

Miray Daner Bir Bulut Olsam

Miray Daner, Türk televizyon dizisi “Bir Bulut Olsam”da rol almıştır. Dizi, 2009-2010 yılları arasında yayınlanmıştır. Miray Daner, dizide “Nisan Yılmaz” karakterini canlandırmıştır. Nisan, dizinin ana karakterlerinden biridir ve Hasan’ın kızıdır. Dizideki performansıyla Miray Daner, geniş bir hayran kitlesi edinmiştir ve oyunculuk yeteneğiyle övgü toplamıştır. “Bir Bulut Olsam”, Miray Daner’in televizyon kariyerindeki ilk önemli rolüdür.

 

Farklı yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu