Siyasetçiler

Sümeyye Erdoğan Bayraktar Kimdir?

Sümeyye Erdoğan Bayraktar Kimdir?

Sümeyye Erdoğan Bayraktar kimdir? Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın biyografisi. Eğitim hayatı ve Türk siyasetindeki yeri, yaşı ve hakkında çeşitli bilgiler bulunmaktadır.

Sümeyye Erdoğan Bayraktar Hakkında Kısaca Bilgi

1985 yılında İstanbul’da doğan Sümeyye Erdoğan, ülkemizin 59, 60 ve 61. Başbakanı olup daha sonra 12. Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın kızıdır ve Selçuk Bayraktar’ın eşidir. Meslek olarak ise Türk iş kadını olarak bilinmektedir. Annesinin ismi Emine Erdoğan ‘dır. Ahmet Burak Erdoğan, Necmettin Bilal Erdoğan ve Esra Erdoğan isimli kardeşleri bulunmaktadır.

Sümeyye Erdoğan Bayraktar Eğitim Hayatı

Trabzon ilimizde bulunan Araklı İmam Hatip Lisesinden mezun olmuştur. 2002 senesinde ÖSS’ye girmiştir ancak başarılı olamamıştır. Bunun üzerine ABD’ye giderek eğitimini bu ülkede sürdürmüştür. Indiana Üniversitesi sosyoloji ve siyaset alanında burslu olarak eğitim almıştır. 2005 yılında mezun olan Sümeyye Erdoğan, daha sonrasında Londra Ekonomi Okulu’nda yüksek lisans yapmıştır.

Sümeyye Erdoğan, 2010 senesinde Doruk Izgara Gıda Ticaret Ltd. Şti. ile ortaklık anlaşması yapmış ve bu firmaya ortak olmuştur. Siyasi olarak ise Ak Parti’de dış ilişkiler ve dünya basınına yansımalarını takipten sorumlu danışmanı olarak görev almıştır. Bu görevde birçok kez yurtdışına seyehat etmiştir.

Sümeyye Erdoğan Kaç Yaşında?

1985 yılında doğmuştur ve 2022 yılı itibariyle 37 yaşındadır.

Selçuk Bayraktarın Eşi Sümeyye Erdoğan Bayraktar

Sümeyye Erdoğan, Selçuk Bayraktar ile evlenmiştir. Sümeyye Erdoğan’ın bilinen ve doğrulanmış Twitter ya da Facebook adresi yoktur. Bu isme açılmış birçok sosyal medya hesabı bulunmaktadır ancak bunların doğruluğu kesin olarak ispatlanamamıştır. Sümeyye Erdoğan hakkındaki fikirlerinizi ve yorumlarınızı alt kısımda yer alan yorumlar bölümünden yapabilirsiniz.

Bu biyografi hazırlanırken vikipedi, biyografi.info, internethaber gibi sitelerden bilgiler alınmıştır.

Farklı yazılarımıza bakmak isterseniz buraya tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu