Ünlü Kişiler

Hakan Yılmaz Kimdir?

Hakan Yılmaz Kimdir?

Hakan Yılmaz Kimdir?

14 Eylül 1966 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 1985 yılında başladığı tiyatro kariyeri sonrası birçok dizi ve filmde yer almıştır. “Dedemin İnsanları”, “Yabancı Damat”, “Elveda Rumeli”, “Hatırla Sevgili”, “Leyla ile Mecnun”, “Muhteşem Yüzyıl” gibi popüler televizyon dizilerinde rol almıştır. “Bir Bulut Olsam”, “Issız Adam”, “Çakallarla Dans”, “Eyyvah Eyvah” gibi filmlerde de yer almıştır. Son filmi 2020 yılında “Menajerimi Ara” adlı dizide yer almıştır

Hakan Yılmaz Kimdir?
Hakan Yılmaz Kimdir?

Ailesi

Hakan Yılmaz’ın ailesi hakkında kamuoyuna çok fazla bilgi sızdırılmamıştır. Hakan Yılmaz, bir röportajında ailesinin Trabzonlu olduğunu ve kendisinin de Trabzonlu olduğunu belirtmiştir. ailesinin oyunculuk kariyeri konusunda destekleyici olduğunu ifade etmiştir. Ailesiyle ilgili daha detaylı bilgiler kamuya açıklanmamıştır.

Çakallarla Dans

Hakan Yılmaz, ünlü Türk komedi filmlerinden biri olan “Çakallarla Dans” filminde rol almıştır. Film, 2010 yılında vizyona girmiş ve yönetmenliğini Murat Şeker’in yapmıştır. Hakan Yılmaz, filmde “Veyis” karakterini canlandırmıştır. Filmin oyuncuları İbrahim Büyükak, Murat Akkoyunlu, Şevket Çoruh ve İsmail Hacıoğlu yer almıştır. “Çakallarla Dans”, gişede büyük başarı elde etmiş ve Türk sinema tarihinde önemli bir yere sahip olmuştur.

Issız Adam

Hakan Yılmaz, ünlü Türk drama filmi “Issız Adam”da (2008) rol almıştır. Film, Caner Alper ve Mehmet Binay’ın yönettiği ve Cemal Süreya’nın “Kırlangıç Çığlığı” şiirinden esinlenilerek yazılmıştır. Filmde, Hakan Yılmaz, başrol oyuncusu Cemal Hünal’a yardımcı rolde eşlik etmiştir. Hakan Yılmaz, filmde “Turgut” karakterini canlandırmıştır. “Issız Adam”, Türkiye’de büyük bir izleyici kitlesi tarafından beğenilmiş ve övgüyle karşılanmıştır. Film, uluslararası film festivallerinde de gösterilmiştir.

Menajerimi Ara

Hakan Yılmaz, Türkiye’de yayınlanan “Menajerimi Ara” adlı televizyon dizisinde rol almıştır. Dizi, 2020 yılında Star TV’de yayınlanmaya başlamış ve büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Dizide, Hakan Yılmaz, “Ali İhsan Koçak” karakterini canlandırmıştır. Dizide Barış Falay, Canan Ergüder, Fatih Artman, Ahsen Eroğlu ve Deniz Can Aktaş gibi ünlü oyuncular da yer almıştır. “Menajerimi Ara”, Türk televizyonculuk tarihinde önemli bir yere sahip olmuş ve yüksek reytingler almıştır. Dizi,oyuncu ve menajerlik sektörünü ele almasıyla da dikkat çekmiştir.

Muhteşem Yüzyıl

Hakan Yılmaz, ünlü Türk tarihi dizisi “Muhteşem Yüzyıl”da da rol almıştır. Dizi, Osmanlı İmparatorluğu’nun en ünlü padişahlarından Kanuni Sultan Süleyman’ın hayatını konu almaktadır. Hakan Yılmaz, dizide “Celal” karakterini canlandırmıştır. Dizide Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Okan Yalabık, Nebahat Çehre, Nur Fettahoğlu, Selma Ergeç ve Mehmet Günsür gibi ünlü oyuncular da yer almıştır. “Muhteşem Yüzyıl”, Türk televizyonculuğunda büyük bir yankı uyandırmış ve birçok ülkede de gösterilmiştir. Hakan Yılmaz’ın performansı da diziye büyük katkı sağlamıştır.

Yabancı Damat

Hakan Yılmaz, Türk televizyon tarihinin en sevilen dizilerinden biri olan “Yabancı Damat”ta da rol almıştır. Dizi, Türk bir ailenin, Yunan bir damatla yaşadığı komik ve duygusal hikayeleri anlatmaktadır. Hakan Yılmaz, dizide “Boris” karakterini canlandırmıştır. DizideTürkan Şoray, Şevket Çoruh, Ezgi Mola, Gürgen Öz, Cezmi Baskın ve Tolga Savacı gibi ünlü oyuncular da yer almıştır. “Yabancı Damat”, Türk televizyon tarihindeki en başarılı dizilerden biri olarak kabul edilir ve 2004 yılında International Emmy ödülüne layık görülmüştür. Hakan Yılmaz’ın performansı da dizideki  oyuncularla başarılı bulunmuştur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu