Türk Ünlüler

Hazar Ergüçlü Kimdir?

Hazar Ergüçlü Kimdir,Hazar Ergüçlü Kaç Yaşındadır,Hazar Ergüçlü Ailesi Hakkında,Hazar Ergüçlü Oynadığı Diziler ve Filmler hakkında ve daha merak ettiğiniz bütün her şey için yazımıza göz atın.

Hazar Ergüçlü Kimdir?

Hazar Ergüçlü, 1 Ocak 1992 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Ailesi aslen Trabzonlu’dur. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda okudu. Müzik eğitimi almasına rağmen, oyunculuğa ilgi duymuş ve 2012 yılında Kanal D’de yayınlanan “Yer Gök Aşk” dizisiyle oyunculuğa adım atmıştır.

2013 yılında “Şubat” adlı dizide başrol oynayan Ergüçlü, aynı yıl “Aşk Ekmek Hayaller” adlı dizide de rol almıştır. 2014 yılında “Benim Adım Gültepe” adlı dizideki performansıyla dikkatleri üzerine çeken oyuncu, aynı yıl “Medcezir” adlı dizide de rol almıştır. Bu dizi, Ergüçlü’nün kariyerindeki önemli bir dönüm noktası olmuştur.

2015 yılında “Muhteşem Yüzyıl: Kösem” adlı dizide Şah Sultan karakterini canlandıran Ergüçlü, oyunculuğundaki başarısını bir kez daha kanıtlamıştır. Dizi, Türkiye ve dünya genelinde büyük bir ilgiyle izlenmiştir.

Hazar Ergüçlü, 2018 yılında “Bizim Hikaye” adlı dizide başrol oynamıştır. Dizi, Türkiye’de büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuş ve Ergüçlü’nün oyunculuğu övgüyle karşılanmıştır.

Son olarak, 2020 yılında “Menajerimi Ara” adlı dizide Burcu karakterini canlandıran Hazal Ergüçlü, oyunculuğundaki başarısını bir kez daha kanıtlamıştır.

Hazar Ergüçlü Ailesi

Hazal Ergüçlü, 1 Ocak 1992’de İstanbul’da doğmuştur. Babası iş insanıdır. Annesinin adı Aylin Ergüçlü’dür ve kendisi de bir süre modellik yapmıştır. Hazal Ergüçlü’nün ablası Zeynep Ergüçlü de oyuncudur. Aile İstanbul’da yaşamaktadır.

Hazar Ergüçlü Kaç Yaşındadır?

Hazal Ergüçlü, 1 Ocak 1992 doğumlu olduğu için 2023 itibariyle 31 yaşındadır.

Hazar Ergüçlü Oynadığı Diziler

Hazar Ergüçlü’nün oynadığı bazı diziler şunlardır:

  • Bizim Hikaye (2017-2019)
  • Muhteşem Yüzyıl: Kösem (2015-2017)
  • Medcezir (2013-2015)
  • Leyla ile Mecnun (2013)
  • Yer Gök Aşk (2010-2011)

Ayrıca Hazal Ergüçlü, 2015 yapımı “Delibal” ve 2017 yapımı “İstanbul Kırmızısı” gibi bazı sinema filmlerinde de rol almıştır.

Hazar Ergüçlü Kimdir?
Hazar Ergüçlü Kimdir?

Hazal Ergüçlü Oynadığı Filmler

Hazal Ergüçlü, sinema dünyasında da yer almış ve şu filmlerde rol almıştır:

  • İstanbul Kırmızısı (2017)
  • Delibal (2015)

Ayrıca Hazal Ergüçlü, 2017 yılında “Yol Arkadaşım” adlı bir kısa filmde de yer almıştır.

Hazal Ergüçlü Medcezir

Hazal Ergüçlü, Medcezir dizisinde “Mira Beylice” karakterini canlandırmıştır. Mira, dizide Yaman’ın kız kardeşidir ve Yaman’ın hayatında çok önemli bir yer tutar.

Hazal Ergüçlü Leyla ve Mecnun

Hazal Ergüçlü, Leyla ile Mecnun dizisinde “Pınar” karakterini canlandırmıştır. Pınar, dizinin ana karakterlerinden biri olan İsmail Abi’nin kardeşidir ve dizide sık sık yer alan bir karakterdir.

Hazal Ergüçlü Bizim Hikaye

Hazal Ergüçlü, Bizim Hikaye dizisinde başrol oyuncusu olarak yer almıştır. Dizi, Barış Arduç ile birlikte rol aldıkları bir kardeş ve kız kardeşin hayat hikayesini anlatmaktadır. Hazal Ergüçlü, “Fikriye” karakterini canlandırmıştır. Dizide, ailesine bakmak için mücadele eden, güçlü ve kararlı bir genç kadın olan Fikriye’yi canlandırmıştır.

Hazal Ergüçlü Delibal

Hazal Ergüçlü Delibal filminde rol almıştır. Filmin başrol oyuncuları arasında yer almıştır ve filmin adıyla aynı ismi taşıyan şarkıyı da seslendirmiştir.

Hazal Ergüçlü İstanbul Kırmızısı

Hazal Ergüçlü, 2017 yapımı “İstanbul Kırmızısı” filminde rol almıştır. Filmin yönetmeni Ferzan Özpetek, başrollerinde Tuba Büyüküstün, Halit Ergenç ve Mehmet Günsür gibi ünlü isimler yer almaktadır. Hazal Ergüçlü, filmde gençlik yıllarındaki İstanbul anılarına geri dönen Selim karakterinin gençliğini canlandırmıştır.

 

Diğer yazılarımıza bakmak isterseniz buraya tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu